Intimní hygiena mužů: Jaké 4 zásady dodržovat?

Ruku na srdce, intimní hygiena asi není úplně téma, o kterém se chlapi baví v hospodě u piva. Ani s tím nemusíte začínat. Obětujte ale 2 minuty vašeho času a přečtěte si tento článek. Možná si právě vy zaděláváte na problémy, anebo dokonce ohrožujete i svoji partnerku. Naštěstí jim jde snadno předcházet. Stačí v koupelně dodržovat jen 4 zásady. Které to jsou?

1. Dopřejte si pravidelnou sprchu

Rozkrok je choulostivé místo, které se během dne zapotí. Klidně i při sedavém zaměstnání. Sprcha jednou denně je základ. Nezapomeňte důkladně umýt i oblast pod předkožkou, kde se hromadí nejvíce bakterií. Pokud sportujete, dopřejte si sprchu i po sportovním výkonu.

2. Používejte speciální přípravky na mytí intimních partií

Muži nechtějí mít plnou poličku kosmetiky, a proto nejčastěji používají sprchové gely 3v1. Jedna lahvička vystačí na mytí vlasů, těla a intimní partie. Možná si říkáte, že jste na to vyzráli, ale oblast intimních partií má své specifické kyselé Ph okolo hodnoty 3,5. Když ho narušíte, vystavujete se vzniku infekce, kterou pak snadno můžete přenést sexuálním stykem na partnerku. Tyto přípravky navíc obsahují agresivnější a koncentrovanější látky, které nejsou na tak citlivou oblast vůbec vhodné a často dráždí. Doporučujeme proto používat šetrnou přírodní emulzi Herbalon s kaštanem a rozmarýnem, která působí na sliznice a cévy zpevňujícím účinkem. Slouží také jako prevence před infekcemi a již vzniklé trápení pomáhá účinně řešit.

3. Oholte se?!

Holit se, nebo ne? To je otázka, která záleží čistě na každém. Je to dáno generacemi, stylem a někdy i přáním partnerky. Jedno je však jisté. Pokud si potrpíte na bujném ochlupení, jedná se o ideální místo pro množení bakterií a v tomto případě je obzvlášť důležitá intimní hygiena. Buďte důkladní a nic vám nehrozí. Jestli se holíte, vyzkoušejte intimní gel Herbalon s výtažkem z kontryhelu. Vytváří jemnou pěnu bez podráždění. Před samotným holením je vhodné nahřát místo teplou vodou, tím se otevřou póry a žiletka si s ochlupením poradí snáze.

4. Vyberte si vhodný materiál spodního prádla

Možná to pro vás bude překvapením, ale i materiál spodního prádla má vliv na pohyblivost spermií. Pokud plánujete být tatínkem, vsaďte na klasiku v podobě bavlny. Vyhněte se syntetickým látkám. Volte volnější střih, který umožní lepší cirkulaci vzduchu. Upnuté a špatně prodyšné prádlo může nahrávat podráždění, zapaření a vzniku například plísňových chorob. Závěrem už snad je jen důležité říct, že ať se vám trenýrky mohou zdát čisté, nenoste je několik dní po sobě. Každý den je obměňujte za nové.

DALŠÍ ČLÁNKY

Hygiena intimních partií není složitá, ale i přesto ji mnoho žen nedělá správně. Právě proto se minimálně jednou za život potkávají s vaginálním nepohodlím. Dnes se podíváme na nejčastější chybu, která může mít za následek nepříjemnou kvasinkovou infekci. Sprchový gel na intimní partie nepatří Nenechte se zlákat výhodnou cenou a vůní širokých možností sprchových gelů na tělo. Vaše YONI si...