Jak řešit dětské gynekologické problémy

Svědění, pálení a dokonce i výtok můžeme pozorovat u holčiček už od batolecího věku. Abychom se těmto potížím vyvarovali, je třeba dbát na zásady správné hygieny a vštěpovat je dětem už od malička.

První pomoc při pálení, svědění a výtoku

Velkou chybu dělají pediatři, když při výtocích doporučují sedací koupele. V takovém případě se pochva i konečník omývají současně a bakterie se zvesela přenášejí dál. Dětské gynekologické problémy není vhodné řešit ani za použití vaginálního krému Canesten. Jedná se o antimykotikum, které funguje na mykózu. U dětí však tento typ potíží nevzniká, neboť v tomto věku z důvodu chybějících hormonů nepřichází v úvahu.

Jakmile si doktoři neví rady, posílají maminky s dítětem k návštěvě dětského gynekologa. Naštěstí pro vás přinášíme zaručený tip na řešení gynekologických problémů u dětí. Dříve než se tedy vydáte se svoji malou princeznou na gynekologii, vyzkoušejte na několik dní přírodní intimní gel Herbalon s kaštanem a rozmarýnem. Dle možností aplikujte i několikrát denně. První omývání bude s největší pravděpodobností malou slečnu jemně štípat. Je to známka vypuklého problému. S každým dalším mytím by však tento pocit měl ustálit. Tato metoda velmi často zabírá bez další léčby. V případě, že omývání Herbalonem s kaštanem a rozmarýnem nepomáhá, navštivte prosím dětského gynekologa. Ten léčí výtoky u malých holčiček za pomocí mastiček nebo čípků, které jsou pro ně uzpůsobené. Intimní gel v tomto případě používejte jako doplněk léčby.

O tom, proč výtoky u malých dětí vznikají, jsme vám psali v tomto článku.

Prohlídka u dětského gynekologa

Pokud už není jiné cesty, navštivte dětského gynekologa. Jak taková prohlídka vypadá? Ujistěte holčičky, že se není čeho bát. Vyšetřuje se na lůžku a používají se dětské nástroje. Zákrok není bolestivý. Doporučujeme, abyste jako rodiče dceři nelhali a popravdě vysvětlili, co se u lékaře bude dít. 

Slepení stydkých pysků

Malým holčičkám se v těle nevytvářejí ženské hormony a tím pádem jsou jejich poševní pysky tenké a snadno se slepí. Každá maminka je z porodnice proto poučena, že při zanedbání existuje u holčiček riziko slepení stydkých pysků. Proto je zapotřebí dbát na prevenci. Při každém večerním mytí je nutné jemně roztáhnout stydké pysky a šetrně je omýt.

Stejně jako u chlapečků za předkožkou, tak i u holčiček okolo pysků se tvoří takzvané smegma (žlutý maz), ve kterém se drží bakterie. Pokud není hygiena dostatečná a maz se zbytky nečistot se neodstraňuje, stydké pysky a poševní vchod se spojí a posléze přilepí k sobě. Toto slepení přeroste rychle buňkami a vzniká nejprve blanitý a pak kožovitý srůst (synechie).

Jak se tento srůst odstraní?

Existuje hned několik možností, jak ho odstranit. Při velmi tenkém srůstu stačí pouhé roztažení pysků od sebe. Pevnější se rozrušuje tenkou kovovou tyčinkou. Jestliže je srůst už kožovitý a rozrušení sondou by bylo bolestivé, rozlepí se stydké pysky v krátké celkové narkóze rozžhaveným drátkem. Skalpel se nepoužívá. Synechii by měl odhalit pediatr při pravidelné kontrole. Rodiče si mohou všimnout změny proudu moči, často také pálení při močení. Po takovém zákroku je vhodné používat velmi šetrný intimní gel Herbalon s měsíčkem lékařským.

DALŠÍ ČLÁNKY

Ruku na srdce, intimní hygiena asi není úplně téma, o kterém se chlapi baví v hospodě u piva. Ani s tím nemusíte začínat. Obětujte ale 2 minuty vašeho času a přečtěte si tento článek. Možná si právě vy zaděláváte na problémy, anebo dokonce ohrožujete i svoji partnerku. Naštěstí jim jde snadno předcházet. Stačí v koupelně dodržovat jen 4 zásady. Které...