Letní intimní trable: Jak se jim vyhnout?

Každá žena se s kvasinkovou infekcí pochvy setká minimálně jednou za život. Bolest v podbřišku, svědění, pálení, hrudkovitý zapáchající výtok, tohle je jen výčet nejčastějších projevů. V létě vlivem teplého počasí a venkovních aktivit tyto potíže narůstají. Nenechte si dovolenou zkazit nepříjemnostmi spojené s mykózou. Správná intimní hygiena je jednoduchou prevencí. Pokračujte ve čtení a dozvíte se více.

Používejte hypoalergenní intimní gel pro ženy i muže

Nedostatečná intimní hygiena je téměř jistotou vzniku infekce a následně je nutná léčba. Účinnou ochranou před kvasinkami (Candida Albicans) je proto používání přírodní intimní emulze bez obsahu mýdla. Nejlepší variantou je v tomto případě Herbalon s výtažkem z kaštanu a rozmarýnu. Používá se pro běžnou intimní hygienu. Umí odstranit příznaky, ale působí i preventivně. Herbalon vás dokonce upozorní i na případné počínající obtíže, a to dříve než začnou zdravotní příznaky. Jak? Při mytí lehce na okamžik štípe nebo pálí. V tomto případě je vhodné nechat intimní gel při mytí na chvíli působit a až poté opláchnout. 100% výsledků dosáhnete při každodenním doporučeném užívání

Pokud se u vás infekce už projevila, je nutné léčit i sexuálního partnera, který může používat stejný intimní gel Herbalon s kaštanem a rozmarýnem. O tomto tématu jsme psali v článku na téma intimní hygiena u mužů.

Opatrně při koupání

V bazénech může chlor vyvolat podráždění u citlivé pokožky. Proto je vhodné se po každém koupání důkladně osprchovat. Pokud máte vlastní bazén, používejte dezinfekční bezchlorové prostředky. Koupete-li se v přírodních koupalištích, vezměte si s sebou náhradní čisté plavky a po příjezdu domů, se co nejdříve osprchujte. Použít také můžete speciální ochranné tampony, které jsou napuštěné čistým vazelínovým olejem zamezující proniknutí vody do pochvy, nebo čím dál více oblíbené menstruační kalíšky. Při koupání v moři se mykózy bát vůbec nemusíte.

Mnohé ženy se domnívají, že pokud si vezmou do špinavé vody klasický tampon, budou ušetřené infekce. Opak je ale pravdou. Tampon nasákne z vody všechny nečistoty a přenese je dál do pochvy.

Vsaďte na vzdušnost

Používejte vzdušné spodní prádlo. Kalhotky ze stoprocentní bavlny navíc můžete před použitím vyžehlit, zničíte tím všechny bakterie. Vhodné je také na spodní prádlo vynechat použití aviváže, které také dráždí pokožku. Stejně tak často nenoste příliš těsné kraťasy. Úzké oblečení přináší dokonalé prostředí pro vznik nepříjemných kvasinkových bakterií.

Poznejte další faktory zvyšující riziko vzniku mykózy

Příčin vzniku je opravdu hodně. Pojďme si je shrnout. Svou intimní hygienu pečlivě dodržujte při koupání v chlorovaných bazénech, nebo přírodních rybnících, pokud trávíte hodně času v mokrých plavkách a v nevhodném upnutém oblečení, pijete málo tekutin, nebo se nadměrně potíte. Tohle všechno jsou okolnosti, které mohou u žen spustit nepříjemné kvasinkové infekce neboli vaginální mykózy. Buďte chytré a předejděte jim. Po každé takové aktivitě doporučujeme sprchování s intimní emulzí Herbalon, která nenarušuje přirozené pH intimních partií. Navíc je velmi šetrná a můžete se s ní holit bez podráždění a následných pupínků. Užívat můžete i během těhotenství.

Pokud vás zajímá, co to kvasinková infekce vůbec je, proč vzniká, jaké jsou její příčiny, projevy a další podrobnosti, přečtěte si náš detailní článek na tohle téma.

DALŠÍ ČLÁNKY

Poševní výtok je přirozeným důsledkem samočistícího procesu v ženském těle. Je prospěšný a v každé fázi cyklu se setkáváme s jiným typem. Některé výtoky však mohou signalizovat i nepříjemné infekce, které není radno podceňovat. Jak poznat ten správný a u kterého vyhledat lékaře? Na to se zaměříme v dnešním článku.  Výtoky spojené s menstruačním cyklem Typické výtoky, se kterými se...

Váš velký den se blíží a přemýšlíte, co si s sebou sbalit do porodnice? Na internetu najdete spoustu informací o tom, co by vám v tašce nemělo chybět. Konkrétní seznam dostanete také od nemocnice. Pravdou je, že každá maminka má jiné požadavky a preference. Z toho důvodu nelze napsat jeden univerzální dokument. V tomto článku proto vypíchneme pouze top 20...

Velkou část života ženy navštíví každý měsíc teta Irma. I když pro mnohé není oblíbenou společnicí, je důležité si uvědomit, že pravidelný a normální průběh menstruace je známka zdraví. Proto k ní přistupujte laskavě a s respektem. Dnes už existuje celá řada pomůcek, které vám jahodové dny velice zpříjemní. Až s podivem o některých potřebách ženy nevědí a stále se...