EKO menstruační pomůcky poskytující maximální komfort

Velkou část života ženy navštíví každý měsíc teta Irma. I když pro mnohé není oblíbenou společnicí, je důležité si uvědomit, že pravidelný a normální průběh menstruace je známka zdraví. Proto k ní přistupujte laskavě a s respektem. Dnes už existuje celá řada pomůcek, které vám jahodové dny velice zpříjemní. Až s podivem o některých potřebách ženy nevědí a stále se spoléhají na chemicky bělené jednorázové vložky a tampóny. K novým trendům mohou panovat předsudky, ale často jde jen o to se nebát a vyzkoušet. Jaké jsou tedy další možnosti, které nezatěžují přírodu a i přesto vám dopřejí větší pohodlí při používání? 

Menstruační kalíšek

S touto pomůckou na svou menstruaci pomalu zapomenete. Stačí správně zavést a 2x až 3x za den vyprázdnit. Záleží, jak silnou máte menstruaci. Menstruační kalíšek je vhodný do vody i na sport. Nebudete o něm vůbec vědět. Nečeká vás žádný zápach, zapaření a jiné omezení. Navíc ušetříte. Jeden kalíšek vám vydrží na mnoho let. Konečně budete mít pocit čistoty a zdraví. Český menstruační kalíšek prodává například firma LUNACUP, ale i mnohé jiné.

Menstruační kalhotky

Jsou tenké jako běžné spodní prádlo, mají super absorpční schopnosti, nepropustí ani silné měsíčky, stačí je vyprat, usušit a můžete je použít znovu. Výměna je ideální po 8 až 12 hodinách. Vybrat můžete různé střihy i barvy. Mezi průkopníky patří menstruační kalhotky snuggs. Ženy je někdy volí v kombinaci s menstruačním kalíškem, aby měly 100% jistotu ochrany. Lze však používat i samostatně. 

Menstruační mořské houby

Přírodní houby jsou v koupelně velice oblíbené pro své vlastnosti a používají se na čištění pleti. Pro své absorpční schopnosti si však našly své místo i v intimní hygieně. Mořská houba je tvrdá, proto se musí nejdříve namočit. Dále stačí vyždímat a zavést stejně jako tampon. Po několika hodinách stačí houbu vyndat, důkladně umýt a znovu aplikovat. Výhodou je opakované použití a přírodní složení šetrné k citlivé sliznici. Jsou plně rozložitelné.

Látkové vložky

Zde jistě nemusíme vysvětlovat aplikaci. Hlavní výhodou je možnost opakovaného používání a šetrnost k pokožce a přírodě. Stejně jako látkové pleny i látkové vložky zažívají poslední dobou obrovský BOOM.

TIP na závěr: Při menstruaci nezapomínejte na správnou intimní hygienu. Používejte hypoalergenní přírodní mycí gely Herbalon. Postarají se o čistotu a vyvážené pH sliznice.

DALŠÍ ČLÁNKY

Při sprchování se nám hlavou možná honí spousta myšlenek, ale omývání celého těla děláme automaticky bez přemýšlení. Správná hygiena sice není žádná věda, ale i přesto se najde spousta z nás, které v ní chybujeme. Jaké jsou nejčastější chyby, které mohou mít za následek nepříjemné intimní problémy? Špatný směr umývání U žen je důležité postupovat od pochvy směrem ke konečníku....