Nejčastější letní intimní problémy žen, které vám mohou znepříjemnit dovolenou

S teplým počasím a koupáním byste měly být na pozoru a o svou intimní hygienu dbát dvojnásobně. Nepříjemné vaginální mykózy a bolestivé záněty močových cest čekají na svou příležitost. Nedejte jim šanci! S tímto trápením se setká v životě téměř každá žena. Přitom můžete udělat tak málo a snadno na ně vyzrát. Na vytoužené dovolené přece nechcete běhat po lékárnách a doktorech, ale naopak užívat si relaxu na 100 procent. Proto se dnes zaměříme na faktory, které nemoci způsobují. Stačí se jim vyhnout a dopřát si maximální prevenci.

Zánět močových cest

Příznaky – Pobolívání v podbřišku, časté nutkání k močení, pálení při močení, tmavá a zakalená moč, zapáchající moč, mohou se vyskytnout i stopy krve v moči.

Faktory – Sezení na studené zemi a následné prochladnutí, nošení mokrých plavek, sezení na mokrém povrchu, špatná intimní hygiena a nedostatečný pitný režim.

Prevence – Důsledná intimní hygiena, nezadržování moči, nepoužívat parfémované vložky, dostatečný pitný režim a omezit nošení kalhotek typu tanga .

Pokud se u vás projeví příznaky zánětu močových cest, doporučujeme nepodceňovat a začít IHNED řešit! Při neléčení může nemoc postoupit až k velmi bolestivému a nebezpečnému zánětu ledvin.

Vaginální mykóza

Příznaky – Pobolívání v podbřišku, hrudkovitý a zapáchající výtok z pochvy, svědění či pálení intimních partií, bolest při sexu.

Faktory – Nošení mokrých plavek, nadměrný stres, nevhodné spodní prádlo, nošení upnutých kalhot, špatná intimní hygiena, nadměrné pojídání sladkostí a nedostatečný pitný režim.

Prevence – Důsledná intimní hygiena, nošení prodyšného prádla, dostatečný pitný režim, omezení sladkostí a alkoholu, nezůstávat dlouho v mokrých plavkách.

Chcete o této nemoci vědět více informací? Přečtěte si náš dřívější článek na téma mykóza pochvy.

Oba intimní problémy spojuje také správná intimní hygiena. Proto si nezapomeňte s sebou na dovolenou přibalit osvědčený Herbalon s kaštanem a rozmarýnem, který umí odstranit příznaky a působí preventivně. Doporučujeme také přečíst náš dřívější článek Letní intimní trable: Jak se jim vyhnout?, ve kterém se podrobně zaměřujeme na prevenci.

DALŠÍ ČLÁNKY

Poševní výtok je přirozeným důsledkem samočistícího procesu v ženském těle. Je prospěšný a v každé fázi cyklu se setkáváme s jiným typem. Některé výtoky však mohou signalizovat i nepříjemné infekce, které není radno podceňovat. Jak poznat ten správný a u kterého vyhledat lékaře? Na to se zaměříme v dnešním článku.  Výtoky spojené s menstruačním cyklem Typické výtoky, se kterými se...